Szinte minden rendezvény előtt megkérdezi a szervező – esküvő esetén az ifjú pár – hogy hogyan viszonyulok a számkérés témaköréhez. Ezért arra gondtam, ebben a bejegyzésben körbejárom ezt a kérdést.

A számkérés kérdése nem is olyan egyszerű témakör, aki volt már elfajult házibuliban, az tudja, mire gondolok. Mindenesetre, ha nem szeretnél sokat olvasni, akkor rövid válaszom ez: igen, lehet számot kérni tőlem, ha te szervezőként ezt szeretnéd. Ha nem szeretnéd, akkor nem lehet. Én hozzád igazodom ebben a kérdésben.

Esküvő DJ Komárom

Mielőtt a lényegre térnék, fontos kitérni a club és fesztivál környezetben dolgozó DJ-k valamint a vendéglátós (esküvő/rendezvény) DJ közötti különbségre.

A clubokban dolgozó rezidens DJ-k és a turnézni járó, kisebb-nagyobb hírnévvel bíró DJ/producerek más logika mentén működnek, mint a rendezvényes kollégák. Náluk a clubnak, vagy a saját brandjüknek van egy tematikája, egy jellemző stílusa, amitől nem akarnak eltérni. Ebben az esetben a helyszín vagy a személy meghatározott stílusa válogatja a vendégeket. Ezt úgy kell érteni, hogy aki szereti az adott stílust, az elmegy a bulira, aki nem, az optimális esetben nem. Az élet persze nem ilyen egyszerű: mindenkit rángatott már el egy barátja vagy barátnője olyan buliba, ahol egyáltalán nem tetszett neki a zene. Sajnos ha ennek némi ital elfogyasztása után hangot adsz a DJ-nél, nem sok megértésre számíthatsz tőle. A többiek jól érzik magukat, csak a te kedvedért nem fognak ettől eltérni. Te tévesztetted el a rendezvényt, így jártál. Szóval ilyenkor fölösleges a DJ-től “valami táncolhatót” vagy “valami pörgőset” kérni, bár ezt a két kifejezést amúgy sem javaslom soha, mert semmi konkértat nem tartlamaz.

Írhatnék arról is, hogy vidéken, kis clubokban mennyire nehéz betartani ezt a kitűzött célt, azokon a napokon, amikor alig van vendég. Ilyen helyzetben jobban jár a DJ, ha lejátsza a kéréseket, hátha az a néhány betévedt vendég ottmarad, ha a kedvükre tesz, és később alakul valami.

Aztán vannak még háttérzenét játszó DJ-k: őket sem érdemes egy deephouse vagy melodic techno szett közepén Kis Grofós kérésekkel zaklatni: egy bizonyos hangulatra készültek ahhoz passzoló zenékkel. De szerencsére általában őket békén hagyják. (Ezért is szeretem csinálni: nem cél a táncoltatás, de attól még lehet egy kellemes hozzadott értéke ennek a zenének egy kávézó vagy étterem teraszán egy kellemes napsütéses délutánon. Nagyon jól lehet szetteket felépíteni, és zavaró tényezők nélkül élvezheted a zenét- te DJ-ként nagyon, a vendégek meg épp annyira, amennyire érdekli őket.)

Térjünk át az esküvő és rendezvény DJ-k területére, és az itt általam helyesnek gondolt hozááállásra.

A clubok, fesztiválok és más adott tematikára épülő bulikkal ellentétben egy esküvőn vagy céges bulin a zene igazodik a vendégekhez. Csahogy ez nem olyan egyszerű, hiszen az izlés ritkán azonos a vendégsereg egészét tekitve. Egy esküvőn sokszor csupán annyi a közös pont a vendégek között, hogy ismerik az ifjú párt és elhívták őket az esküvőjükre. Egy céges karácsonyi partyn is nagyon különbőző emberek vannak összeterelve: egy cég a munkaadójuk, de sokszor alig ismerik egymást, teljesen más pozícióban vannak a cégen belül, más társadalmi rétegből származnak – és a zenei ízlésük és bulikultúrájuk is teljesen különböző. A DJ dolga pedig az, hogy ebből kihozzon valamit, lehetőleg a legtöbbet.

Ezért az én alap hozzáállásom az, hogy engedem a vendégeket számot kérni. Buli szempontjából az a legjobb, ha nem ugrálunk számonként a stílusok között. Célszerűbb blokkokat kialakítani, egy biznyos stílusból több zenét játszani egymás után, hogy aki ezt szereti, az kiélvezhesse. Emellett érdemes előre venni az idősebb vendégek igényeit. Ők úgysem maradnak hajnalig, és így az egész estének lesz egy íve a régi zenéktől az újak felé. Egy idő után – ami néha 10 perc, néha fél óra – úgyis kifullad egy-egy téma, és akkor lehet váltani. Emiatt néha alkudozok a vendégekkel egy kicsit, hogy az épp nem passzoló zenékkel várjunk valamennyit, de igyekszem lejátszani valamennyit az este folyamán.

Fontos kérdés még, hogy lehet-e kívánságlistát adni. Igen, sőt örülök neki, mert ez egy jó kis minta arról, milyen zenéket szerettek és hogyan képzelitek el a estét. Néhány kérdésem viszont szokott lenni.

Az első, hogy ne legyen túl hosszú. Egy buliban max 150 zene megy le, szóval nincs értelme 500 tételes listát írni. Tudom, hogy a listán elfér, legalább lehet miből válogani az este folyamán, viszont a tapasztalatom az, hogy egy ekkora lista aggyal feldolgozhatatlan. Nekem a buli folyamán 1-2 percenként döntést kell hoznom a következő zenét illetően, és 500 dalt nehéz átfutni ennyi idő alatt. Ha sok zenét szeretnétek a listára tenni, kérem tematizáljátok és csináljatok több listát, pl. stílus szeirnt, vagy aszerint, hogy kb mikor lesz elsüthető az este folyamán.

A második, hogy tényleg olyan zenék kerüljenek rá a listára, amikre lehet bulizni. Az ember más és más zenéket hallgat autóvezetés, elmélkedős borozás, reggelizés stb. közben, és ezek nem biztos hogy jól működnek az esküvői táncparketten.

A harmadik, hogy engedd meg, hogy rugalmasan járjak el a lista felhasználását illetően. Nem célom megreformálni az ízléseteket, szándékosan felülírni az elképzeléseteket, de hadd legyen meg a lehetőségem, hogy a saját tapasztalataimat és tánctéren kipróbált és bevált zenéimet is felhasználva hozhassam ki az estéből a maximumot.

A buli vége felé sokszor eljön az a pillanat, amikor már csak annyian maradtunk, hogy ahány ember annyiféle igény kerül elő, viszont a piától kezd mindenki türelmetlenebb lenni. Ilyenkor átegyünk youtube-discoba: lejátszom egymás után a kéréseket és ugrálunk a stílusok között. Ez már úgyis a buli vége, mindenki megkapja a törődést és ettől boldog a vendég, jó emlékekkel megy haza.

Gond két esetben lehet: ha a megrendelő (az ifjú pár vagy a céges buli esetén a cég képviselője) zenei ízlése, megkötései teljesen eltérnek attól, mint amire a vendégek szeretnének bulizni. Tipikus példa erre, amikor a megrendelő letiltja mulatós zenéket. Ez egyébként sok szor jól sül el: egy csomó esküvőn van szuper buli mulatós zene nélkül. De előfordul, hogy az este folyamán szembesülünk vele, hogy a rég várt hangulat csak nem akar megjönni enélkül. Ilyenkor jobb engedni a vendégeknek. Én támogatom, hogy minden esküvő alakuljon az ifjú pár személyes igényei szerint, ugyanakkor a tánctéren demokrácia van. Sajnos az egy makacs tény, hogy a násznép parancsra nem fogja jól érezni magát, és csak olyan zenékre fog táncolni, amit szeret és ami némi ital elfogyasztása után beindítja. Ilyenkor mindig beszélek az megrendelővel, és mivel látják ők is a helyzetet, mindenki számára megfelelő megoldást találunk ki.

A másik nehéz helyzet, ha a vendégekre jellemző, hogy nem akarják kivárni, míg sorra kerül a zenéjük, és rámenősen zaklatják a DJ-t. Ráadásul olyan zenéket kérnek, amiket csak ők élveznek. Vagy még ők sem, csak viccből vagy fogadásból kérik be. Aztán a zene megteszi a hatását, és fél perc alatt dönti romokba, amit a DJ nagy nehezen félpített. Szinte mindenkinek van ilyen barátja, akit amúgy nagyon szeret, de ilyen húzásokkal pusztítja el, trollkodja szét a bulit. Erről jó ha tud a DJ már a buli elején, bár előbb utóbb úgyis rájön tapasztalati úton.

A rámenős vendégekkel egyébként nehéz bánni: hanem akarsz konfliktusba kerülni vele, akkor úgyis eléri, amit akar. Márpedig egy esküvőn senki nem akar konfliktust. Ha a DJ nem játsza le a kért zenét, akkor addig nyúzza a menyasszonyt, amíg végül ő szól oda a DJ-nek, hogy “légyszi játszd le neki, csak hagyjon már békén minket”. Van, hogy könnyebb engedni és hamar túlleni a Zámbó Jimmyn. És ha a menyasszony vagy a vőlegény kéri, akkor azonnal lejátszom, hiszen ő a megrendelő.

Én a megrendelő utasítását követem minden esetben, ezért a dalkérés tekintetében is előzetesen megvitatom vele, miként járjak el a rendezvény folyamán. Van olyan megrendelő, aki azt mondja, hogy ne legyen számkérés a buli ideje alatt, hanem rám bízza az estét. A többség azonban engedi, sőt kifejezetten kéri, hogy lehessen számot kérni. A számkérés szerintem alavetően egy jó dolog: a vendégek kommunikálják, mit szeretnének és ez nekem is egy jó támpont, hogy a kedvükre tudjak tenni, és nekem ez a célom.

Leave a comment

Esküvői DJ Székesfehérvár, Fejér megye

Esküvői DJ szolgáltatást vállalok az ország egész területén, de Székesfehérvári lakhelyem miatt üzemanyag költség szempontjából első sorban Székesfehérvár ill. Fejér Megye, Veszprém ill. Veszprém megye, Győr ill. Győr-Moson-Sopron megye, Siófok ill. Somogy megye, Pest megye, a Balaton és Budapest vonzáskörzetében, teljes körű hang- és fénytechnikával. Ha a Dunántúlon keresel esküvőre DJ-t, fordulj hozzám bizalommal. Hangtechnika és fénytechnika bérlés illetve hangosítás, különleges fénytechnika igény esetén is állok rendelkezésedre. Külön polgári szertartás hangosítás is kérhető. Bérelhető akkumulátoros led lámpák bérbe adásával is foglalkozom, melyek fényfestésére, fénydekorálásra, súrlófényként alkalmazhatóak bel- és kültéren egyaránt. Akkumulátoros hangtechnikával is rendelkezem olyan helyszínekre, ahol nincs áram a közelben. Céges bulik, karácsonyi rendezvények, szülinapok, karaoke és gyerek disco kivitelezésében is jártas vagyok.

Klub DJ-ként is tevékenykedem, leginkább Székesfehérváron, Veszprémben és Balatonfüreden, így ezeken a bulikon élőben is meghallgathattok.

Esküvői DJ Veszprém, Veszprém megye

Veszprémi származásom miatt, és mivel gyakran járok haza, a veszprémi esküvői DJ felkéréseknél nem szoktam útiköltséggel számolni. Ha tehát az esküvői DJ Veszprémben kellene, bátran számoljatok velem, örömmel segítem a veszprémi párok Nagy Napját is! Helyszíni tapasztalattal rendelkezem a veszprémi esküvő helyszínek nagy részében, úgy mint História Malomkert, Gizella Hotel, Völgyikút ház, Hotel Magister, illetve esküvő DJ-ztem már a veszprém környéki településeken, mint Balatonalmádi (Pinkóczi-csárda, Nereus-Hotel), Balatonfüred (Koczor-Pincészet, Baricska-Csárda, Kikötő Étterem, Margaréta Hotel), Tihany (Echo étterem, Club Tihany), Bánd (Kakukk Vendéglő), Balatonvilágos (Tópart Hotel), valamint Ajka, Litér, Pétfürdő, Várpalota, Zirc stb. településeken.

Székesfehérváron és könyékén esküvő DJ-ként szintén nagy tapasztalattal rendelkezem a helyszínek tekintetében, mint Kertész Csárda, Diófa Vendéglő, BEAT Étterem, Lakeside Hotel, Pokol Pince. Esküvő DJ-ztem a Velencei-tónál Agárd (Pálmajor pihenőpark), Pákozd (Lics Pincészet), Sukoró (Gémeskút Étterem), Pázmánd (Bálint Borárium) és Velence (Walzer Hotel), illetve Fejér Vármegyében Fehérvárcsurgó (Károlyi Kastély, Diófa Étterem, Zseri Vadászház), Simontornya (Fried Hotel), Dunaújváros, Szászhalombatta, Paks stb. településeken is már.

Budapesen is gyakran járok esküvőkre DJ-zni, így ha Budapesten lenne szükséged esküvő DJ-re, örömmel segítek.

Kiss Attila Esküvői DJ. © 2024. All rights reserved.

A weboldalon cookie-kat ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

Amikor meglátogat egy webhelyet az tárolhat vagy lekérhet információkat a böngészőben, főként sütik formájában. Itt beállíthatja személyes cookie szolgáltatásokat.

Ezek a cookie-k szükségesek ahhoz, hogy a webhely működjön, és nem kapcsolható ki a rendszerünkben.

Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-ek szükségesek
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Összes tiltása
Összes engedélyezése